A&W DERUS Zakład Usług Pogrzebowych założyłem wraz z Bratem Wiesławem w maju 1986 roku, tj. 36 lat temu.

Była to pierwsza prywatna firma pogrzebowa w Tarnowie i jednocześnie jedna z pierwszych na obszarze Polski południowej. Nazwa A&W DERUS to skróty naszych imion czyli Andrzej i Wiesław. Od początku naszej działalności zajmowaliśmy się międzynarodowym transportem zwłok z całego świata. Nasz Zakład systematycznie rozwijał się przez kolejne lata działalności, w wyniku czego w 1995 roku otwarliśmy filię w Dąbrowie Tarnowskiej. Aż do 1997 roku, kiedy zmarł mój brat, wspólnie i zgodnie pracowaliśmy na reputację naszego Zakładu. Ze względu na szacunek dla Niego i nieocenione zasługi dla powstania i rozwoju naszej firmy, nazwa nie zmieniła się i na zawsze pozostanie taka sama.

Obecnie z pomocą żony i córki Karoliny, oraz zaufanemu gronu pracowników, możemy w sposób profesjonalny świadczyć usługi pogrzebowe w dwóch miastach.

W 2003 roku wstąpiłem do Polskiej Izby Przedsiębiorców Branży Pogrzebowej (obecnie Polska Izba Pogrzebowa), która jest organizacją samorządową skupiającą przedsiębiorców tego środowiska. Stwarza to m. in. możliwość podnoszenia kwalifikacji poprzez dostęp do kursów i szkoleń dla mnie i moich pracowników. Pozwala także na stały dostęp do informacji i wzajemną wymianę doświadczeń z innymi przedsiębiorcami w kraju.

Dokładamy wszelkich starań, aby każda ceremonia pogrzebowa, którą obsługujemy była na najwyższym poziomie, a rodziny i bliscy zmarłych miały pełne poczucie, że Ci zostali przygotowani do pogrzebu i pochowani z należytą starannością, godnością i szacunkiem.

Dziękuję za zaufanie jakim obdarowują nas Państwo od 36 lat.

Andrzej Derus