W trosce o najwyższy poziom usług Dom Pogrzebowy DERUS wciąż się rozwija i dąży do tego, aby ceremonia pożegnalna Państwa bliskich odbyła się zgodnie z Państwa życzeniem.

Nasze doświadczenie i profesjonalizm mogą potwierdzić:

Sala Stypowa

Pożegnanie ze zmarłą Osobą stanowi jedno z najtrudniejszych doświadczeń w życiu, jednak wspólne przeżywanie żałoby i wspominanie bliskiego znacznie ułatwia ten trudny czas. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze w domu są na to warunki, a gotowanie dla sporej ilości osób jest bardzo czasochłonne, zwłaszcza w obliczu rodzinnej tragedii.

Właśnie dlatego stworzyliśmy miejsce z myślą o naszych Klientach, którzy chcą uczcić w gronie rodzinnym pamięć po stracie bliskiej Osoby.

Sala Stypowa jest częścią kompleksu pogrzebowego firmy DERUS w centrum Tarnowa.

Sala pożegnań

Obecnie Dom Pogrzebowy DERUS jako jedyny zakład pogrzebowy w Tarnowie i Dąbrowie Tarnowskiej posiada własne Kaplice przedpogrzebowe w obu siedzibach z możliwością czuwania przy osobie zmarłej.

W naszych salach pożegnań mogą odbywać się wszelkie ceremonie mszalno-pogrzebowe w obrządku wyznawanym przez Zmarłego jak i uroczystości świeckie, pozwalając Rodzinom na godne i komfortowe pożegnanie z bliskim.

Kaplica Domu Pogrzebowego DERUS to miejsce gdzie Rodzina i przyjaciele mogą w skupieniu pożegnać ukochaną osobę. Pożegnanie może odbywać się w zupełnej ciszy, przy modlitwie lub zostać wzbogacone o ulubioną muzykę Zmarłego lub Rodziny.

Tkwiąc w smutku po nieodżałowanej stracie, nie zapominajmy, że śmierć stanowi uwieńczenie etapu, który jednocześnie rozpoczyna nowy…

Prywatne prosektorium

Na terenie Domu Pogrzebowego Derus w Dąbrowie Tarnowskiej działa pierwsze prywatne prosektorium w regionie. Prosektorium jest wyposażone w specjalistyczny sprzęt dzięki, któremu można o każdej porze dokonać balsamacji zwłok. W obiekcie pracownicy Zakładu wykonują również (na zlecenie rodziny) pośmiertną kosmetykę oraz ubieranie zwłok.

Chłodnia

Posiadamy również nowoczesne chłodnie z zapleczem sanitarnym, dzięki temu nie tylko mamy gwarancję wysokiej jakości tej usługi, ale przede wszystkim jesteśmy niezależni od innych podmiotów. Przechowanie zwłok jest to proces utrzymania ciała w nienagannym stanie, od chwili śmierci do chwili pożegnania przed pogrzebem. Ciało jest przechowywane w temperaturze od 4-8 stopni.

Wszyscy Państwo zlecający nam odbiór osoby zmarłej z domów rodzinnych, domów opieki, szpitali i hospicjów mogą być pewni, że osoba bliska trafi w miejsce do tego przeznaczone i będzie oczekiwać w godnych warunkach do dnia, w którym odbędzie się ostatnie pożegnanie.

Międzynarodowy transport zwłok

Często śmierć nadchodzi nieoczekiwanie, z dala od domu. Bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z przeszkód, jakie wiążą się z międzynarodowym transportem zmarłych, zwłaszcza gdy do głosu dochodzą wzruszenie, melancholia i przejęcie wywołane żałobą. 


Transport zwłok osoby zmarłej, poza granicami naszego państwa następuje przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych obecnie środków transportu. Najczęściej odbywa się drogą lądową, jednakże może być również zrealizowany drogą powietrzną lub morską. Zawsze staramy się ulżyć w cierpieniu każdej osobie, która zwróci się do nas o pomoc. 

Wideo
filmowanie

Odpowiadając na panującą obecnie trudną rzeczywistość, w której obecność rodziny i znajomych na ostatniej drodze życia jest ograniczona, oferujemy filmowanie pogrzebu Twoich bliskich. Świadczona przez nas usługa kamerowania pozwala odtworzyć ceremonię pogrzebową w warunkach domowych. Zebrany materiał zapisujemy i wysyłamy drogą mailową.